Psikolojik danışmanlık, bir gelişim ve öğrenme sürecidir. Bireyin kendini anlaması, içgörü ve farkındalık kazanması, deneyimlediği problemleri tanımlayıp olası çözüm yolları üretebilmesi ve bunları uygulamaya geçirebilmesi, çevresiyle sağlıklı iletişim kurabilmesi ve hedeflediği alanlarda kendini geliştirmesi için uzman kişilerce verilen profesyonel destek sürecidir.

Psikolojik danışmanlık sürecinde öncelikle danışanın yaşadığı sorunun ne olduğu, geçmişteki belirleyici sebepleri ve bugünkü tetikleyici ve devam ettirici etkenler araştırılır.  Danışanın ihtiyaçları, hedeflediği ve arzu ettiği değişimler tespit edilir. Bütün bu değerlendirmeler doğrultusunda, danışanın farkındalığı artıp hedefleri netleştikçe, sorunun çözümlenmesi yolunda sürecin yönü belirlenir ve uygulanır.

Psikolojik danışmanlık sürecinde gizlilik ilkesi esastır. Danışana ait tüm bilgiler gizli tutulur ve kendi istemediği sürece üçüncü kişilerle paylaşılmaz. Bu süreç genellikle haftada bir defa gerçekleşen 50 dakikalık seanslardan oluşur. Danışman – danışan ilişkisi profesyonel bir ilişkidir. Görüşmeler planlanan gün ve saat çerçevesinde ve belirlenen sınırlar dahilindedir.

Psikolojik danışmanlık sürecinin kaç seans süreceği; danışanın sürece olan katılımına, motivasyonuna, yaşadığı sorunun şiddetine, niteliğine ve süreç içerisinde doğabilecek öngörülemeyen yeni faktörlere göre değişir.

Terapia Sande’de psikolojik danışmanlık hizmeti alarak hayatınıza yeni bir başlangıç yapabilir, sorunlarınızı geride bırakabilirsiniz.

Randevu için telefonumuz: 0212 225 65 61 / 0534 623 08 27

Pzt-Cmt: 09:00 – 16:00Pzr: 09:00 – 14:00

E-posta için kayıt olun &
ilk siparişinizde tasarruf edin

TerapiaSande 2019 © 2021. All rights reserved.